SEVGİ DÜKKANI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEVGİ DÜKKANI

Özel Günler,Aşk,Sevgi,Dostluk,Arkadaşlık için özlü sözler,ekartlar,resimli mesajlar,hikayeler,anlamlı yazılar

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı

3 posters
YazarMesaj
PERİKIZI
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
PERİKIZI

Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı Empty
MesajKonu: Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı   Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 12:32 pm

'K' harfini defterine düzgün yazamadığı için öğretmeninin tartakladığı 7 yaşındaki çocuğun bacağı sıraya sıkışarak kırıldı. VE ÖĞRETMEN KENDİNİ SAVUNUYOR:

Sabah gazetesinde Ulaş Özdemir'in haberine göre; P. Y. 7 yaşında... Necdet ve Pınar Y.'nin 4 çocuğundan biri... Trabzon'un Maçka ilçesinde Cezine Kardeşler İlköğretim Okulu, 1. sınıf öğrencisi. Daha doğrusu öyleydi. Artık değil. Çünkü büyük sevinçle başladığı okul hayatı 25 Kasım 2009'da kâbusa dönüştü. P. Y., iddialara göre, 'k' harfini defterine düzgün yazamamıştı. Sınıf öğretmeni Hamdi Bülbül, sinirlendi, "Bir harfi bile yazamıyorsun" diye bağırdı. Ardından öğrenciyi tahtaya kaldırmak istedi, kollarından çekti. Küçük çocuğun ayağı sıraya sıkıştı. Öğretmeni bir kez daha çekti. Bu sırada P.Y., yere yığıldı. Maçka Sağlık Ocağı'na kaldırılınca bacağının kırıldığı belirlendi.

'KEMİK YANLIŞ KAYNADI'

Küçük öğrenci ameliyata alındı, kırık bacak 2,5 ay alçıda kaldı. Alçı çıkartıldığında kemiğin yanlış kaynadığı ortaya çıktı. Doktorlar, yeniden ameliyat için 6 ay beklenmesi gerektiğini söyledi. Talihsiz çocuk artık yürüyemiyordu. Psikolojisi de bozulan küçük çocuk, artık okulun adını bile duymak istemiyor. 'Öğretmen' kelimesinden korkuyor. Annesinin sırtında gezdirdiği P.Y., "Yeniden okula gidersem öğretmen beni döver" diyor ama karne alamadığı için gözyaşı döküyor. Hiçbir geliri olmaya küçük çocuğun babası Necdet Y., "O öğretmen hastaneye geldiğinde, bize her türlü sözü verdi. Şimdi çocuğumuz sakat kaldı ve okumak istemiyor. Evladımızın hayatını karartan öğretmenden şikâyetçi olacağız" diyor.

Savunmanın böylesi: Sert çekmişim

Öğrencisinin bacağını kırmakla suçlanan 27 yıllık öğretmen Hamdi Bülbül ise şöyle konuşuyor: "O gün 'k' harfini yazması için tahtaya kaldırmak istedim. Sıradan çıkamadı. Belki sert bir şekilde çekmiş olabilirim. Sıradan çıktığı anda yere düştü. 'Ne oldu oğlum?' diye sorduğumda ağlamaktan cevap veremedi. Hastaneye götürdüm. Aileye söz vermedim. Kendileri şikâyetçi olmadı."

Nethaber
LODOS DENiZCiSi
Moderatör
Moderatör
LODOS DENiZCiSi

Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı Empty
MesajKonu: Geri: Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı   Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı Icon_minitimeSalı Şub. 02, 2010 2:30 pm

Yazık yaa. Çocukları ne öğretmenlere teslim ediyoruz.Bunlara engel olmak için bir an önce bakanlığın kontrolü ele alıp,sıkı denetım yapması şart.
YASMİN
Foruma Alışıyor
Foruma Alışıyor
YASMİN

MesajKonu: Geri: Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı   Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı Icon_minitimeÇarş. Şub. 03, 2010 1:20 am

böyle eğitimcileri kınıyorum..hak ettiği cezayı fazlasıyla alsın...ama bu ceza o çocuğun sağlığınıda geri getirmeyecek...

Öğretmen düzgün yazamayan 7 yaşındaki öğrencisini cezalandırdı; çocuk sakat kaldı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Engelli,özürlü,sakat hangisini tercih ederdiniz?
» İstenmeyen çocuk..:)