SEVGİ DÜKKANI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEVGİ DÜKKANI

Özel Günler,Aşk,Sevgi,Dostluk,Arkadaşlık için özlü sözler,ekartlar,resimli mesajlar,hikayeler,anlamlı yazılar

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür?

3 posters
YazarMesaj
DeFnEx
Moderatör
Moderatör
DeFnEx

İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür? Empty
MesajKonu: İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür?   İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür? Icon_minitimePaz Ocak 31, 2010 11:20 am

İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür? Engellisandalyekad%C4%B1n
Toplumumuzda malesef engellilere genel olarak yardıma muhtaç,ezik,acınması gereken varlık olarak görürler,öyle davranırlar.Hiç bir engelli, engelinden dolayı ezik muamelesi görmeyi,dilenci gibi davranılmasını istemez.Onlar fırsat verilmesini,engellinin el verdiğince hayata katılmayı,paylaşmayı isterler.Bazı şeyleri yapamadığından dolayı içe kapanık,problemli gibi lanse edilmesi çoğu engellinin toplumdan uzaklaşmasına, odasına hapsolmasına sebep olmaktadır.Elbet bizlerin içinde de çürük elmalar var; engellini kullanarak dilencilik yapanlar,duygu sömürüsü yapan kişiler var.Ama bunları tüm engelliler böyledir diye damgalamanın da lüzumu yok.

Ben engelliysem somurtkan,hiç birşeyden memnun olmayan,nazlı,işe yaramaz biri olmak zorunda değilim.Yeri geldiğinde bende gülerim,eğlenirim,benimde mutlu olduğum anlar olur.Eğer mutsuz biri gibi görünüyorsam bu sizin bakış açınızdan kaynaklanır.Engelli olmak demek illa ki mutsuz insan demek değildir ki.Yeter ki siz bana pozitif bakın bende size aynı şekilde bakıyım.Bazen toplumun negatif bakışı benıde etkiliyor ve bende bu bakışlardan etkilenip mutsuz oluyorum.Hatta bilinçaltına yerleşip istemeden de mutsuz biri gibi olduğum anlar oluyor.
Ama bunları aşmak gerek.Ufak şeylerden de olsa mutlu olmak gerek.Bakın şu anda bu yazıyı yazdım mutluyum,sizde mutlu olun.
Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın,her daim mutlu olmanız temennisiyle..
Sağlıcakla kalın...

Yazar:NoEngel
Kaynak

Bu güzel yazıyı sizlerle paylaşıp hep birlikte tartışmak istedim...acaba insanlar engellilere acıyorlarmı yoksa yardım etmeyemi çalışıyorlar?

En son DeFnEx tarafından Paz Şub. 21, 2010 7:25 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ıhlamur-çiçeği
Özel Üye
Özel Üye

MesajKonu: Geri: İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür?   İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür? Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 7:24 pm

maalesef, acıyarak yaklaşan da var, yardım amaçlı (engelli-engelsiz ayırmadan) yaklaşan da var...

elbette, biz engelliler acınacak durumda değiliz.. bunun farkına varın artık! engelsiz insancıklar!
Moonşe
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Moonşe

MesajKonu: Geri: İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür?   İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür? Icon_minitimeÇarş. Şub. 24, 2010 10:48 pm

Alıştık artık;vah ,tüh sözleri işitmeye...
Alıştık artık ensemizde acıyarak bakan gözlerin soğukluğunu hissetmeye Smile Yol karlı,kaldırımlar buzlu ,bakma öyle beni ezen acıyan gözlerle arkadaşım,tut elimi de kayıp düşmeden şu buz pisti kaldırıma çıkabileyim,be hey sen genç adam acıyarak bakıyorsun ya ayağıma,o zaman neden kalkıp otobüste bana yer vermiyorsun!!!

Kimsenin bana acımaya hakkı yok!!! o kadar!!! Smile

İnsanlar, Engellileri Neden Acınılacak Kişi Olarak Görür?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Neden sünizit oluruz?
» Onu sadece Sümüklü olarak biliyorsunuz,Bakın ve görün neymiş.
» Bilgisayar hafızalı görme engelli, santral görevlisi olarak çalışıyor