SEVGİ DÜKKANI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEVGİ DÜKKANI

Özel Günler,Aşk,Sevgi,Dostluk,Arkadaşlık için özlü sözler,ekartlar,resimli mesajlar,hikayeler,anlamlı yazılar

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci

2 posters
YazarMesaj
DeFnEx
Moderatör
Moderatör
DeFnEx

Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci Empty
MesajKonu: Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci   Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 2:05 pm

DOĞUŞTAN iki kolu olmayan ancak ayaklarıyla yazı yazan ve resim yapabilen ilköğretim okulu birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Sümeyye Boyacı, derslerinin hepsi pekiyi olan karnesini öğretmeninden aldı.

Eskişehir Özel Samanyolu Gülbahar İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi Sümeyye Boyacı arkadaşlarıyla birlikte karne sevincini yaşadı. Sınıfında kendisi için özel olarak yaptırılan masada defterine ayağıyla yazı yazan Sümeyye okulunu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok sevdiğini söyledi.

ANA SINIF ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYOR

Sümeyye Boyacı karnesini sınıf öğretmeni Muhterem Atla’nın elinden boynuyla aldı. Karnesini çenesinin altında tutan Sümeyye, “Okulumu çok seviyorum. Derslerimin hepsi pekiyi. Okumayı da yazmayı da öğrendim. Büyüyünce ana sınıfı öğretmeni olmak istiyorum” dedi.

Sümeyye’yi karne alırken annesi Semra Boyacı, okul müdürü Zafer Çetin, Moskova’da resim sergisi açmasını sağlayan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi ve Spivakov Vakfı Türkiye Temsilcisi Amine Aygistova yalnız bırakmadı.

HİÇBİR ENGEL EĞİTİME ENGEL DEĞİLDİR

Özel Samanyolu Gülbahar İlköğretim Okulu Müdürü Zafer Çetin, hiçbir engelin eğitime engel olmadığını söyledi. Sümeyye’nin kısa sürede okula alıştığını, okuma ve yazmayı öğrendiğini ifade eden Zafer Çetin şöyle konuştu:
“14 yıldır öğrencilere karne veriyoruz. Bugüne kadar böyle anlamlı karne vermemiştim. Bugün bir kez daha anladık ki hiçbir engel eğitime engel değildir. Eğitimde her türlü engeli aşabiliriz, Sümeyye bunun en güzel örneği. Sümeyye gayretinden, başarılı çalışmasından, özverisinden ve disiplininden taviz vermedi. Okulun ilk dönemi olmasına rağmen okumayı söktü. Şu ana kadar 10 kitap okudu, resimler yaptı. Bir öğrenci olarak üzerine düşen her şeyi yerine getirdi. Sümeyye dört dörtlük bir öğrenci. Diyalogları çok iyi. Okulda herkes onu çok seviyor. Tam bir uyum içerisinde eğitim ve öğretimine sürdürdü.”

SÜMEYYE HERKESE ÖRNEK OLACAK

Sümeyye’yi kucağına alarak tebrik eden Amine Aygistova da, “Sümeyye’de benim emeğim yok. Başta annenin, ikincisi okulunun emeği büyük. Sümeyye daha çocuk. Biz onun başarısını olağanüstü olarak görüyoruz. Ancak bunlar onun için normal. Sümeyye’nin ilk aldığı karnesinde notlarının hepsi pekiyi. Bu çocuk sadece Türkiye’de değil bütün dünyada örnek olacak” dedi.

YAPTIĞI RESİMLERİ MOSKOVA’DA SERGİLENMİŞTİ

Sümeyye Boyacı’nın ayaklarıyla yaptığı sulu boya resimler, Moskova’da geçen yıl düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında açılan sergide izlenime sunulmuştu. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi ve Spivakov Vakfı Türkiye Temsilcisi Amine Aygistova, Vladimir Spivakov Vakfı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Moskova’da ‘Dostlar Ortamında’ adlı bir etkinlik gerçekleştirdiğini, bu etkinlik kapsamında küçük Sümeyye’nin kişisel eserlerinin sergilendiğini belirtti.
Küçük Sümeyye’nin Vladimir Spivakov Vakfı’nın Müzik Evi’nde açılan serginin, bir Türk çocuğunun Rusya’da açtığı ilk kişisel resim sergisi olduğunu ifade eden Amine Aygistova “Sümeyye, serginin açılışında, ahşap üzerine resmedilmiş dünyanın beş kıtasını temsil eden bir çiçeği de boyamıştı. Sümeyye’nin annesi ve babası da törende hazır bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün desteğiyle Rusya’ya giden Sümeyye, ayaklarıyla yaptığı bir resmi de Rusya Devlet Başkanı Medvedev’in eşi Svetlana Medvedeva’e gönderdi” dedi.

CUMHURBAŞKANI GÜL’E DE YAPTIĞI RESİM VERİLMİŞTİ

Sümeyye Boyacı, Rusça’dan Türkçe’ye çevrilen ‘Altın Balık’ adlı masal kitabı için ayaklarıyla resim yapmıştı. Bu resim Rusya Devlet Başkanı Medvedev ile resmi görüşmelerde bulunmak için 12 Şubat 2009 tarihinde Moskova’ya giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nde düzenlenen bir etkinlikte verilmişti. Küçük Sümeyye, bu olayın ardından Cumhurbaşkanı Gül’ün daveti üzerine 27 Şubat 2009 tarihinde Ankara’ya gitmişti. Sümeyye Boyacı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eşi Hayrünnisa Gül’e kendi yaptığı ‘Gül Bahçesi’ adlı resim ve bir demet çiçek vermişti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13555293.asp
PERİKIZI
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
PERİKIZI

Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci Empty
MesajKonu: Geri: Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci   Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci Icon_minitimeCuma Ocak 22, 2010 2:44 pm

Küçük Sümeyye'yi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

Kolsuz Sümeyye’nin karne sevinci
1 sayfadaki 1 sayfası